Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem I-II. [1893] GYŰJTŐI, ÁRVEREZÉSI PÉLDÁNY!
Feltöltés ideje: 2024. január 25. |
Termékkód: 5565783 |
Megtekintések: 108 |
Megfigyelők: 0 |
Ajánlatok: 0 ajánlat |
corvinusr (3)
BUDAPEST
Kor: | 19. század |
Állapot: | kiváló |
Kötés típusa: | vászon |
Jellemző: | illusztrált |
Torquato Tasso: A megszabadított Jeruzsálem I-II.
Bp. 1893. Szent-István-Társulat.,1 t. (a szerző arcképe), XXV + 326 p.; 331 p.
Aranyozott, festett kiadói egészvászon-kötésben, aranyozott lapélekkel, gyűjtői minőségben, árverezési példany! Hibátlan, kituno állapotban, csak komoly vásarlóknak eladó.
21 cm x 13 cm
KöLTöZÉS MIATT ÁRON ALUL ELADÓ, ÁRAJÁNLATOT ELFOGADOK
A megszabadított Jeruzsálem (eredeti címe: Gerusalemme liberata) Torquato Tasso itáliai költő fő műve, húsz énekből álló keresztény eposza.
A barokk kor eposzai közül még a 16. század második felében született meg kettő, amelyet az utókor a halhatatlan művek közé sorolt: A lusiadák és A megszabadított Jeruzsálem.
Az eposz először 1581-ben, a költő akarata ellenére jelent meg. Később művét újraírta és 1593-ban Gerusalemme conquistata (A meghódított Jeruzsálem) címen jelentette meg. Az utókor azonban az eredeti változatot tekinti a végleges szövegnek.
Fizetési opciók
Készpénz |
Szállítási opciók
Szállítás innen: Magyarország Feldolgozási idő: 3-5 munkanap |
Személyes átvétel | Budapest |