Bod László - Csendélet
| Feltöltés ideje: 2026. június 01. |
| Termékkód: 2492954 |
| Megtekintések: 4 |
| Megfigyelők: 3 |
| Ajánlatok: 0 ajánlat |
Tudja meg, milyen lépésekkel tesszük biztonságosabbá és kényelmesebbé online piacterünk használatát. Részletek
| Téma: | csendélet |
| Technika: | olaj |
| Hordozó: | fa |
| Legnagyobb méret: | nagy (80 cm-től) |
| Szignó: | szignózott |
| Állapot: | hibátlan |
| Eredetiség: | eredeti |
| Pénzvisszafizetési garancia az eredetiségre: | igen |
| Eredetiségét szakértő megerősítette?: | nem |
Eladó a képen látható Bod László gyönyörű, képcsarnokos , üveg előlapos festménye.
Mérete: 86X66 kerettel, 78X58 keret nélkül.
Bod László életrajza:
Karcag, 1920. augusztus 26. – Budapest, 2001. augusztus 14.
1920. augusztus 26-án született Karcagon. Édesapja Bod Lajos tanító volt.
Alap- és középszintű iskoláit Karcagon végezte. Már a gimnázium felsőbb osztályaiban is kitűnt,
hogy milyen jól rajzol. A rajzot Tőkés Sándor tanította neki a gimnáziumban. 1938-ban érettségizett le.
1938-1943: Magyar Képzőművészeti Főiskola, mesterei: Benkhard Ágost, Burghardt Rezső, Szőnyi István.
Elekfy Jenő tanársegédje volt az akvarell szakon.
1944. októberében elvitték katonának. A haditudósítókhoz került. 1945-ben Ausztriában az amerikaiak fogságába esett.
Még ebben az évben az amerikai katonák felkérték, hogy tanítson egy művészeti iskolában, Linzben.
1945. október 21-én Linzben feleségül vette Bartus Adriennt. 1946-ban tértek vissza mindketten Magyarországra.
1949-1954 között az Állami Bábszínház igazgatója volt.
1954-től a Csók István Alkotói Közösség tagja lett. 1955-ben ezzel a csoporttal együtt állította ki először a műveit Budapesten.
A következő kiállítása 1955. novemberében a "Hat festő, két szobrász" című csoportkiállításon volt.
1958-ban egy finnországi tanulmányúton vett részt. 1960-tól már rendszeresen voltak hazai kiállításai.
1962-ben ismét egy tanulmányút következik Westfáliában Günther Lohmann jóvoltából.
1967-ben a Velencei-tó mellett megvett egy kápolnamaradványt, helyreállította és műterem-galériává alakította.
1972-ben egy alkotói úton vett részt Svájcban, majd Olaszországban.
1980-ban Indiába is eljutott egy ösztöndíj és tanulmányút keretében.
1987-től a Mednyánszy Társaság és a DunapArt Művészeti Egyesület alapító tagja és első elnöke.
1988-ban az USA-ban is volt egy kiállítása.
2001. augusztus 14-én hunyt el Budapesten. Temetése 2001. Augusztus 28-án volt a budapesti Farkasréti temetőben.
Díjai:
1972: az Egri Akvarell Biennálé díja, 1987: nívódíja; 1982: Káplár Miklós díjat;
1990: Pro Arte Budapest díjat kapott.
Garanciális feltételek
| Garancia: örökös |
Fizetési opciók
| Készpénz |
Szállítási opciók
|
Személyes átvétel
|
Budapest XI. |

