Erdős Péter : "Régi cserepek" 1966


145.000 HUF 400.62 USD

Garancia: örökös  
Termék információk
Feltöltés ideje: 2023. december 03.
Termékkód: 2890290
Megtekintések: 195
Megfigyelők: 5
Ajánlatok: 0 ajánlat
Eladó adatai

festmenyesek (478)   
BUDAPEST

Hitelesített felhasználó

Válaszadás: 100%-ban4 óra alatt
Pozitív értékelések: 97.14%
Utolsó belépés: Tegnap, 16:42
Regisztráció: 2012. november 27.
Miért választják a vásárlók a Galéria Savariát?
Tudja meg, milyen lépésekkel tesszük biztonságosabbá és kényelmesebbé online piacterünk használatát. Részletek
Az eladó eredetiként jelölte meg az alkotást, amelyre örökös pénzvisszafizetési garanciát vállal. Az eladó állítása szerint az eredetiséget szakértő is megerősítette.
Téma:csendélet
Technika:olaj
Hordozó:fa
Legnagyobb méret:közepes (80 cm-ig)
Szignó:szignózott
Eredetiség:eredeti
Pénzvisszafizetési garancia az eredetiségre:igen
Eredetiségét szakértő megerősítette?:igen

FKB490

Cégünk Magyarország egyik legnagyobb kínálatú internetes festménykereskedését üzemelteti.
Ezernél is több festményt illetve képet kínál a galériánk folyamatosan.
-
Minden darabot gondosan megtisztítunk, az összes keretet felújíttatjuk, képeinket újra kereteztetjük.
Képeink azonnal ajándékba adható illetve falra akasztható állapotban vannak.
-
Minden kép eredetiségére a kínálatunkban élettartam- és pénz-visszafizetési garanciát vállalunk.
-
Nyugodtan rendeljen postai úton is, csomagolásunkat rendkívül körültekintő és precíz csapat végzi.

Minden galériánkban vásárolt kép után számlát, igény esetén garancialevelet állítunk ki.
Kérem nézze meg a további hatalmas festménykínálatunkat.

A kép mérete: 40,5 x 61
Készült: Olaj, Farostlemez
A kép Erdős Péter (1938, Hódmezővásárhely) alkotása.
Jelezve jobbra lent "Erdős P. 1966"
A festmény jó állapotban van.  Keret: Ép
A festmény hátoldalán a Képcsarnok Vállalat raglapja található. Hódmezővásárhelyi butella és korsós csendélet.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő, keramikus, ötvösművész. A szegedi Tanárképző Főiskolán Mayor Jenő, Buday Lajos és Vinkler László oktatta. 1968-73 között a fővárosi Képzőművészeti Főiskolát látogatta, ahol Veres Sándor, Patay László és Balogh Jenő voltak a mesterei. Számos hazai és külföldi tárlaton szerepelt alkotásaival. Egyéni bemutatókon kívül, 1960-tól rendszeresen részt vett a Vásárhelyi Őszi Tárlatokon, a Dél-alföldi kiállításokon, a Szegedi Nyári Tárlatokon, Táj- és Portrébiennálékon. Az alföldi festészeti hagyományok folytatója. Erdős Péter művein megjelenik az Alföld széles határa, a változó tanyavilággal. Képmásain az itt élő emberek egy-egy típusa jelenik meg. Nagy tömbökben komponált formák és visszafogott színvilág jellemzik. Rézdomborítással is foglalkozik. Körplasztikában Szántó Kovács János és Dr. Tárkány Sz. Ernő portréja ismert. Kerámiát is készít. Műveit a Magyar Nemzeti Galériában és más hazai közgyűjteményekben őrzik. (MÉ, Horváth Teréz adatközlése nyomán)

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Festő, keramikus, ötvösművész. A szegedi Tanárképző Főiskolán Mayor Jenő, Buday Lajos és Vinkler László tanította. A fővárosi Képzőművészeti Főiskolán Veres Sándor, Patay László és Balogh Jenő voltak a mesterei. Számos hazai és külföldi tárlaton szerepelt alkotásaival. A festészeten kívül rézdomborítással és kerámiával is foglalkozik. Munkáin megjelenik az Alföld széles határa, a változó tanyavilággal. Arcmásain az itt élő emberek egy-egy típusa jelenik meg. Műveit a MNG-ban és más hazai közgyűjteményekben őrzik. (MÉ)

Magyar festők és grafikusok adattára
A Szegedi Tanárképző Főiskolán, majd Budapesten a Képzőművészeti Főiskolán szerzett diplomát. A Tanárképző Főiskolán Mayor Jenő, Buday Lajos, Vinkler László, a Képzőművészeti Főiskolán pedig Veres Sándor, Patay László és Balogh Jenő voltak a mesterei. 1960 óta szerepel rendszeresen a Vásárhelyi Őszi Tárlatokon. A vásárhelyi művészekkel együtt számos külföldi kiállításon szerepelt, így Zentán, Lodzban, Jerevánban, Vallaurisban, Tokióban. Első önálló kiállítása 1967-ben Hódmezővásárhelyen volt, majd Szentesen (1967), Békéscsabán (1967, 1976), Hatvanban (1974), Békésen és Orosházán (1975). Képeit több múzeum őrzi, köztük a Magyar Nemzeti Galéria. Tanulmányúton járt Lengyelországban, Bulgáriában, Romániában és Szovjet-Örményországban. A festészeten kívül rézdomborítással és kerámiával is foglalkozik. Képein megjelenik az Alföld széles határa, a változó tanyavilággal. Arcmásain az itt élő emberek egy-egy típusa jelenik meg. - ÖLK

Művész életrajzok kortárs magyar képzőművészek
1960-ban szerzett rajztanári diplomát Szegeden, majd a Képzőművészeti Főiskolán 1969-1972 között Veres Sándor és Patay László növendékeként tanult. Utazásokat tett a Szovjetunióban és a környező népi demokráciákban. 1960 óta kiállító művész; egyéni tárlata Hódmezővásárhelyen, Szentesen (1967), Békéscsabán (1967, 1976), Hatvanban (1974), Békésen és Orosházán (1975), Nagykanizsán (1979), Kaposvárott (1982) és Pécsett (1984) voltak. - Művészi koncepciója az alföldi festészet népi-realista hagyományaihoz kötődik; képeinek fő témája a parasztság mai élete és természeti környezete.Cégünk Magyarország egyik legnagyobb kínálatú internetes festménykereskedését üzemelteti.
Ezernél is több festményt illetve képet kínál a galériánk folyamatosan.
-
Minden darabot gondosan megtisztítunk, az összes keretet felújíttatjuk, képeinket újra kereteztetjük.
Képeink azonnal ajándékba adható illetve falra akasztható állapotban vannak.
-
Minden kép eredetiségére a kínálatunkban élettartam- és pénz-visszafizetési garanciát vállalunk.
-
Nyugodtan rendeljen postai úton is, csomagolásunkat rendkívül körültekintő és precíz csapat végzi.

Minden galériánkban vásárolt kép után számlát, igény esetén garancialevelet állítunk ki.
Kérem nézze meg a további hatalmas festménykínálatunkat.

A kép mérete: 53,5 x 42,5
Készült: Olaj, Vászon
A kép Béli Vörös Ernő (1882, 1922, Vágújhely, Budapest) alkotása.
Jelezve jobbra lent "Vörös"
A festmény jó állapotban van.  Keret: Ép

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Vágújhely, 1882 - Budapest, 1922 Festő. Tanulmányait a budapesti Képzőművészeti Főiskolán, Münchenben és Nagybányán Hollósy Simonnál végezte. Ezután Olaszországban járt tanulmányúton. Hazatérve Budapesten telepedett le. 1904 óta szerepelt kiállításokon. 1918-ban a Képzőművészeti Társulat díját, 1920-ban a Kis Állami Aranyérmet, 1921-ben a Lipótvárosi Kaszinó díját, 1922-ben a Székesfőváros díját nyerte el. Benczúr Gyula útmutatásai alapján elindulva, Goyán és Hollósyn át jutott el a festői naturalizmusig. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában is. (ML, Éber)

Magyar festők és grafikusok adattára
(Vágújhely, Nyitra vm., 1882 - Budapest, 1922) A Képzőművészeti Főiskolán, Münchenben, valamint Nagybányán, Hollósy Simonnál végezte tanulmányait. Iskolái végeztével Olaszországban volt tanulmányúton. Onnan hazatérve Budapesten telepedett le. 1918-ban a "Kútnál" c. képével a Képzőművészeti Társulat díját, 1920-ban "Komédiás és leánya" c. képével a Lipótvárosi kaszinó díját, 1922-ben "Emmausz" c. művével a főváros díját nyerte el. A "Nagy víznél" és a "Fiatal leány" c. olajfestményei a Magyar Nemzeti Galéria tulajdonában vannak. 1923 őszén műveiből a Műcsarnok hagyatéki kiállítást rendezett. - MTA

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II. Műgyűjtők és kereskedők kézikönyve
Vágújhely, 1882 - Bp., 1922 Festő. Tanulmányait a bp.-i Képzőművészeti Főiskolán, Münchenben és Nagybányán Hollósy Simonnál végezte. Ezután Olaszországban járt tanulmányúton. Hazatérve Budapesten telepedett le. 1904 óta szerepelt kiállításokon. 1918 a Képzőművészeti Társulat díját, 1920-ban a kis állami aranyérmet, 1921-ben a Lipótvárosi Kaszinó díját, 1922-ben a székesfőváros díját nyerte el. Benczúr útmutatásai alapján elindulva, Goyán és Hollósyn át jutott el a festői naturalizmusig. Művei megtalálhatók a MNG-ban is. (ML, Éber)

Művészeti lexikon I-IV.
(Vágújhely, 1882. aug. 9. - Bp., 1922. nov. 18.) Festő. A Képzőművészeti Főiskolán, majd Münchenben és Nagybányán Hollósy Simonnál tanult. Olaszo.-i tanulmányút után Bp.-en telepedett le, 1904-től szerepelt kiállításokon. 1918-22 között számos díjat nyert. Festészetére Goya és Benczúr Gyula művészete hatott. Fiatal leány és a Nagy víznél c. képe a Nemz. Gal.-ban van.

Garanciális feltételek

Garancia: örökös  

Fizetési opciók

Banki előre utalás
Készpénz
PayPal  

Szállítási opciók

Szállítás innen: Magyarország
Feldolgozási idő: 1-2 munkanap
Személyes átvétel Budapest IX.
MPL - házhozszállítás 6800 HUF
PostaPont 4800 HUF

Mások ezeket keresték még